Kategorijos
Straipsniai

Minimali mėnesinė alga nuo 2020-01-01 bus 607EUR

Minimali mėnesinė alga darbo kodekse, kuris įsigaliojo 2017 m. liepos 1 d. įtvirtinta kaip naujovė, kad ją galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. Pirmą kartą apibrėžiama, kas yra nekvalifikuotas darbas – tai darbas, kuriam atlikti nekeliami jokie specialūs kvalifikacinių įgūdžių ar profesinių gebėjimų reikalavimai. Tokios nuostatos nebuvo 2002 m. Darbo kodekse.

Nauja atlyginimo skaičiuoklė bus prieinama nuorodoje čia:

Atlyginimo skaičiuoklė

Naujojo Darbo kodekso 141 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad minimalųjį valandinį atlygį ir minimaliąją mėnesinę algą tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, gavusi Lietuvos Respublikos trišalės tarybos rekomendaciją ir atsižvelgdama į šalies ūkio vystymosi rodiklius bei tendencijas. Lietuvos Respublikos trišalė taryba savo išvadą Lietuvos Respublikos Vyriausybei pateikia kiekvienais metais iki birželio 15 dienos arba iki kitos Lietuvos Respublikos Vyriausybės prašomos datos.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2019 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. 669 „Dėl minimaliojo darbo užmokesčio“ nuo 2020 m. sausio 1 d. minimaliąją mėnesinę algą nustatė 607 eurų ir minimalųjį valandinį atlygį (toliau – MVA) – 3,72 euro.

Svarbu įsiminti: Minimali mėnesinė alga mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

  • Domina kolektyvnė sutartis ir kaip ji turi būti sutvarkyta? Plačiau čia.